Izrael - wakacje last minute

  • jesteśmy od pn-pt, godz: 9:00 do 17:00
  • tel: 22 355 30 43
  • Napisz do nas

Wczasy I wycieczki Izrael

Wczasy i wycieczki last minute Izrael

Izraela: Izrael położony jest na kontynencie azjatyckim, na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Graniczy z Libanem, Syrią, Jordanią i Egiptem.
Pogoda w Izraelu, kiedy jechać: Izrael jest krajem trzech klimatów, rozciągniętych południkowo. Klimat śródziemnomorski występuje w rejonach wybrzeża, znajdują się takie miasta jak Tel Awiw i Hajfa. Klimat śródziemnomorski charakteryzuje się chłodnymi i deszczowymi zimami oraz długimi i gorącymi latami. W paśmie wzgórz centralnych występuje klimat umiarkowany. W Dolinie Jordanu występuje klimat tropikalny.
Izrael to Ziemia Święta. Miejsca, które warto zobaczyć w Izraelu: m.in. Jerozolima, Betlejem, Nazaret, Kafar Kanna, twierdza Masada, najstarsze siedliska ludzkie takie jak Jerycho, czy Qumran, ruiny starożytnego miasta Cezarea, okolice Jeziora Tyberiadzkiego, Tel-Awiw, Hajfa, Akki.
Warto wiedzieć: W Szabat nie kursują środki komunikacji miejskiej ani nie latają samoloty państwowych linii lotniczych.

 

Trudno znaleźć naród, którego historia byłaby tak bogata, miała taki wpływ na ludzkość w przeszłości i obecnie. Naród tak doświadczony przez historię i tak rozproszony po świecie. Naród, którego przodkowie stali się protoplastami wszystkich wyznawców wielkiej religii, jaką jest chrześcijaństwo. Czy obywatele Izraela mają tego świadomość na co dzień? Jak żyją w kraju, w którym narodził się i umarł Jezus? W kraju zwalczanym przez islamskich fundamentalistów i jednocześnie mającym wsparcie świata zachodniego z największym jego mocarstwem, Stanami Zjednoczonymi?

Izrael nie potrzebuje konstytucji, bo ludzie żyją według Tory – świętej księgi Żydów. Są religijni, życzliwi i usłużni. Nie ma tam napadów, nikt się nie bije. Wieczorem kobiety mogą spokojnie wracać z dyskoteki, nic im nie grozi. Jest też inna twarz Izraelczyków, nie bogobojnych, ale nastawionych na konsumpcję. Sprzyja temu ciągłe zagrożenie i myślenie: „Po co płacić rachunki, skoro jutro może mnie nie być?” Wzniosłe zasady, obowiązujące niegdyś w kibucach, powoli zaczynają zanikać. Ale w siłę rosną też ortodoksyjni Żydzi. Są w stanie spalić obiekty użyteczności publicznej, jeśli są na nich nieprzyzwoite reklamy, czy plakaty. Przerywają imprezy, odbywające się w szabat. Wpływają na życie polityczne kraju, na przykład doprowadzając do dymisji wysoko postawionych urzędników. Jeden z nich musiał zrezygnować ze stanowiska, bo popierał budowę basenów i dla mężczyzn, i dla kobiet.

Organizujemy wyjazdy firmowe do Izraela, wycieczki motywacyjne, integracyjne, wyjazdy incentive travel dla firm. Profesjonalnie zajmujemy się obsługą firm i kompleksowym przygotowaniem wyjazdu oraz dostosowaniem programu do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.
Jesteśmy kilkanaście lat na rynku a nasi doradcy organizowali niejeden wyjazd dla firm. Skontaktuj się z nami.

Znajdziemy dla Ciebie najlepsze wakacje

Nie znalazłeś wyjazdu? Napisz do nas