Jamajka - wakacje last minute

  • jesteśmy od pn-pt, godz: 9:00 do 17:00
  • tel: 22 355 30 43
  • Napisz do nas

Wczasy I wycieczki Jamajka

Wczasy i wycieczki last minute Jamajka

Zapraszamy na atrakcyjne wycieczki last minute na Jamajkę.
Jamajka to państwo wyspiarskie w Ameryce Środkowej, w Indiach Zachodnich ma Morzu Karaibskim. W skład państwa wchodzi wyspa Jamajka, trzecia pod względem wielkości wyspa w archipelagu Wielkie Antyle i niewielkie wyspy Pedro Cays i Morant Cays. Stolicą Jamajki jest Kingston.
Większość powierzchni kraju zajmuje wapienny płaskowyż z rozwiniętymi zjawiskami krasowymi, przecięty z zachodu na wschód górami fałdowymi. Na wschodzie wznoszą się Błękitne Góry, najwyższe pasmo osiągające 2256 m n.p.m. Wzdłuż wybrzeży ciągną się niziny.

 

Jamajka ma klimat równikowy wilgotny o wyrównanej temperaturze w ciągu roku i sezonowych deszczach. Najwięcej opadów otrzymują stoki Gór Błękitnych. Gęstą sieć rzeczną tworzą krótkie i bystre rzeki. Tereny o dużych opadach porasta las równikowy wiecznie zielony, a o mniejszych opadach roślinność sawannowa. W dolinach rzecznych rosną lasy galeriowe, a na wybrzeżu namorzynowe. Faunę reprezentują krokodyle, węże, jaszczurki i liczne gatunki ptaków.

Wyspy odkryte zostały w roku 1494 przez Krzysztofa Kolumba i do 1655r. były kolonią hiszpańską. Po 1655r. wyspy zajęli Brytyjczycy, a w 1866 r. Jamajka stała się formalnie kolonią brytyjską. Niepodległość uzyskała w 1962 roku.


Pierwotna ludność Jamajki Indianie Arawakowie zostali wyniszczeni przez kolonizatorów. Obecnych mieszkańców kraju w większości stanowią potomkowie niewolników z Afryki.

Jamajka jest krajem atrakcyjnym turystycznie. Posiada piaszczyste plaże, ciemnoniebieskie laguny, wody mineralne, ciekawe formy krasowe (liczne jaskinie, nagie skały na powierzchni tzw. kras kopiasty) i interesujący folklor.

Znajdziemy dla Ciebie najlepsze wakacje

Nie znalazłeś wyjazdu? Napisz do nas