Maroko - wakacje last minute

  • jesteśmy od pn-pt, godz: 9:00 do 17:00
  • tel: 22 355 30 43
  • Napisz do nas

Wczasy I wycieczki Maroko

Wakacje last minute Maroko

Polecamy oferty last minute i first minute do Maroka, z wylotami z kilku lotnisk w Polsce. Hotele w opcji all inclusive

Rezerwuj wczasy i wycieczki lotnicze do Maroka z wylotami z Warszawy, Katowic, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska w niskich cenach. Zaplanuj swoje wakacje w hotelach z all inclusive. Skorzystaj z ofert last minute do Maroka. Kup tanie wczasy do Maroka na raty, w dogodnym systemie kredytowym.

Maroko to państwo położone na północno-zachodnim krańcu Afryki. Należy do ludniejszych krajów afrykańskich. Nazwa Maroko pochodzi od zniekształconej przez Hiszpanów nazwy dawnej stolicy Marrakeszu. Stolicą kraju jest Rabat (Ar-Ribat).

 

Maroko oblewa Morze Śródziemne od północy i Ocean Atlantycki od zachodu. Przeważającą część kraju zajmują góry Atlas i Antyatlas. Jedynie na zachodzie, wzdłuż Oceanu Spokojnego występuje wąska nizina nadbrzeżna, a na wschodzie i południu kraju wyżyny.
Klimat kraju kształtują masy powietrza wilgotnego napływającego znad Atlantyku i powietrza suchego znad Sahary. Klimat śródziemnomorski na południowym-wschodzie kraju przechodzi w pustynny. W górach zaznacza się piętrowość klimatyczna. Lato na obszarze całego kraju jest okresem bezdeszczowym i prawie bezchmurnym. Pierwotna roślinność została silnie wyniszczona. Większe kompleksy leśne zachowały się w górach w tym lasy cedrowe najlepiej zachowane w całym basenie Morza Śródziemnego.

Na obszarze Maroka zamieszkują potomkowie Berberów, pradawnych mieszkańców tych ziem i późniejszych przybyszów –Arabów. Według szacunków przyjmuje się że Arabowie stanowią ponad 60%, a Berberowie ponad 30% ogółu mieszkańców kraju. Ponadto w Maroku żyją Żydzi i Europejczycy, z których najliczniejsi są Francuzi i Hiszpanie. Religią panującą jest islam sunnicki.

Prawie połowa mieszkańców kraju żyje w miastach. Większość dużych miast skupia się na wybrzeżu w pasie od Kenitry przez Rabat do Casablanki. Do największych miast należą historyczne stolice Maroka: Marrakesz, Fez i Meknes. Dużymi ośrodkami są: Wadżda, Tetuan, Beni Mellal.

Organizujemy wyjazdy firmowe do Maroka, wycieczki motywacyjne, integracyjne, wyjazdy incentive travel dla firm. Profesjonalnie zajmujemy się obsługą firm i kompleksowym przygotowaniem wyjazdu oraz dostosowaniem programu do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.
Jesteśmy kilkanaście lat na rynku a nasi doradcy organizowali niejeden wyjazd dla firm. Skontaktuj się z nami.

Znajdziemy dla Ciebie najlepsze wakacje

Nie znalazłeś wyjazdu? Napisz do nas