Seszele - wakacje last minute

  • jesteśmy od pn-pt, godz: 9:00 do 17:00
  • tel: 22 355 30 43
  • Napisz do nas

Wczasy I wycieczki Seszele

Wczasy i wycieczki last minute Seszele

Seszele to niewielkie państwo wyspiarskie położone w regionie Afryki na Oceanie Indyjskim na północny-wschód od Madagaskaru, na archipelagu Seszeli i sąsiednich wyspach. Kraj zajmuje 92 wyspy o łącznej powierzchni 455 km kwadratowych.

Tylko 33 wyspy są zamieszkane. Największe wyspy – Mahe, Praslin, La Digue i Silhouette o rzeźbie terenu górzysto-wyżynnej są pochodzenia kontynentalnego, większość pozostałych to atole koralowe.

 

Seszele leżą w strefie klimatów okołorównikowych modyfikowanych przez wpływ oceanu. Znajdują się pod wpływem monsunu z północnego-zachodu i pasatu z południowego wschodu dzięki czemu otrzymują intensywne opady. Występują tu lasy tropikalne z kilkoma gatunkami endemicznymi. Osobliwością przyrodniczą jest rosnący na wyspach Praslin i Curieuse tzw. kokos morski. Najstarsze okazy tej palmy mają 800 lat i ponad 40 m. wysokości.


Seszele zostały odkryte w XVI wieku przez Portugalczyków. Były niezamieszkane do 1770 r., kiedy Brayer de Barre z Mauritiusa założył na Mahe pierwsze osiedle. Seszele znajdowały się wówczas pod zarządem francuskiej Kompanii Indyjskiej. W okresie napoleońskim były miejscem zsyłki więźniów politycznych. W 1810 roku zostały zajęte przez Brytyjczyków i formalnie przyznane im traktatem paryskim w 1814r. Do 1888 roku podlegały kolonialnym władzom Mauritiusa po czym otrzymały odrębną administrację, a w 1903 r. gubernatora. Niepodległość uzyskały w 1976 roku. Stolicą kraju jest Victoria.

Seszele zamieszkują głównie Kreole, niewielki odsetek ludności stanowią Hindusi, Malgasze, Chińczycy, Anglicy. Jest to ludność katolicka (90%). Językiem oficjalnym jest angielski, a w użyciu kreolski, francuski.

Znajdziemy dla Ciebie najlepsze wakacjE

Nie znalazłeś wyjazdu? Napisz do nas