Wyspy Zielonego Przylądka wakacje last minute

  • jesteśmy od pn-pt, godz: 9:00 do 17:00
  • tel: 22 355 30 43
  • Napisz do nas

Wczasy i wycieczki last minute Wyspy Zielonego Przylądka – Cabo Verde

Wyspy Zielonego Przylądka (port. Arquipelago de Cabo Verde) – archipelag położony w środkowej części Oceanu Atlantyckiego 620 km na zachód od wybrzeża Afryki, na wysokości Przylądka Zielonego. Składa się z 10 głównych wysp i 5 mniejszych wysepek. Dzielą się na dwie grupy: Wyspy Zawietrzne (Ilhas de Barlavento) i Nawietrzne (Ilhas de Sotavento). Wyspy Zawietrzne to Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal i Boa Vista, Nawietrzne – Maio, Santiago, Fogo i Brava. Wnętrza wysp są górzyste z najwyższym szczytem Pico – 2829 m n.p.m.
Wyspy zajmują powierzchnię 4033 km².
Polecamy hotele w ofercie last minute i first minute z wylotami z Warszawy.

 

Wszystkie, oprócz wyspy Santa Luzia, są zamieszkane. Zamieszkuje je w sumie 401 tys. osób.
Główną gałęzią gospodarki jest rolnictwo – na potrzeby własnego rynku uprawia się kukurydzę, ziemniaki, maniok, groch, zaś orzech kokosowe, trzcina cukrowa i banany są eksportowane, rybołówstwo i przetwórstwo ryb. Pewne znaczenie ma także turystyka.
Wyspy tworzą państwo o nazwie Republika Zielonego Przylądka, niepodległe od 1975.

 

Organizujemy wyjazdy firmowe na Wyspy Zielonego Przylądka, wycieczki motywacyjne, integracyjne, wyjazdy incentive travel dla firm. Profesjonalnie zajmujemy się obsługą firm i kompleksowym przygotowaniem wyjazdu oraz dostosowaniem programu do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.
Jesteśmy kilkanaście lat na rynku a nasi doradcy organizowali niejeden wyjazd dla firm. Skontaktuj się z nami.

Znajdziemy dla Ciebie najlepsze wakacje

Nie znalazłeś wyjazdu? Napisz do nas