Wycieczki Budapeszt

  • jesteśm od pn-pt, godz: 9:00 do 17:00
  • tel: 22 355 30 43
  • Napisz do nas

Wycieczki Budapeszt

Wycieczki last minute Budapeszt

Rezerwuj wycieczki autokarowe do Budapesztu z wyjazdami z kilkudziesięciu miast w Polsce oraz wycieczki lotnicze z wylotami z Warszawy w niskich cenach.Zobacz ciekawe programy wycieczek realizowane przez najlepszych przewodników. Podczas wycieczki zobaczysz najciekawsze miejsca w stolicy Węgier.

Budapeszt (Budapest) leży po obu stronach Dunaju. Skupia 20% ludności kraju i stanowi główny, niewspółmiernie wielki w porównaniu z innymi miastami, ośrodek działalności społeczno-gospodarczej.

Budapeszt Stolica Węgier, nie bez powodu uważana za jedną z najpiękniejszych w Europie. Magiczne miasto, które warto odwiedzić. Leży nad rzeką Dunaj, która dzieli go na dwie części prawobrzeżną, pagórkowatą Budę i lewobrzeżny, nizinny Peszt.

 

W Budapeszcie nie brak też polskich akcentów , wszak „Polak, Węgier dwa bratanki i do szabli, i do szklanki – Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát”. Jest wiec pomnik obrońców Przemyśla w kształcie lwa upamiętniający śmierć węgierskich żołnierzy broniących tego miasta. Znajdziemy tez pomnik Józefa Bema, walczącego w walkach narodowych z 1849 roku. Bem choć polakiem był, całym sercem za Węgrami się opowiadał . Napis na pomniku głosi „”Odbiorę most lub zginę! Naprzód Węgrzy! Skoro nie ma mostu – Nie ma Ojczyzny!” „Wygrał tę bitwę, lecz my przegraliśmy wojnę”. Rezerwuj tanie noclegi w Budapeszcie.

Dużą rolę w turystyce odgrywają walory uzdrowiskowe Budapesztu. W mieście znajduje się ok. 30 kąpielisk różnej wielkości, wieku i architekturze obiektów. Najbardziej znane z tych obiektów w Budzie: Gellert, Rudas, Rac, Csaszar, Lukacs, Kiraly; w Óbudzie: Római, Csillaghegy; na Wyspie Małgorzaty: Palatinus; w Peszcie: Szechenyi (najwyższa temp. 73°C), Szabadsag (największe kąpielisko w Budapeszcie).

 

Organizujemy wyjazdy firmowe na Węgry, wycieczki motywacyjne do Budapesztu, integracyjne, wyjazdy incentive travel dla firm. Profesjonalnie zajmujemy się obsługą firm i kompleksowym przygotowaniem wyjazdu oraz dostosowaniem programu do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.
Jesteśmy kilkanaście lat na rynku a nasi doradcy organizowali niejeden wyjazd dla firm. Skontaktuj się z nami.

Organizujemy także wyjazdy i bilety na imprezy sportowe do Budapesztu. M.in Formuła 1.

Znajdziemy dla Ciebie najlepsze wycieczki

Nie znalazłeś wyjazdu? Napisz do nas