Litwa wycieczki

  • jesteśm od pn-pt, godz: 9:00 do 17:00
  • tel: 22 355 30 43
  • Napisz do nas

Wycieczki Litwa

Wycieczki last minute Litwa

Litwa jest krajem bałtyckim o niewielkiej powierzchni 65,2 tys. km kwadratowych, sąsiadującym z Łotwą, Rosją i Polską. Stolicą państwa jest Wilno.

Klimat Litwy jest umiarkowany, przejściowy od morskiego do kontynentalnego. Zimy na ogół są łagodne, wiosny dość długie, lata krótkie, dżdżyste i chłodne szczególnie na wybrzeżu. Sieć rzeczna jest gęsta. Do najdłuższych rzek należą: Niemen, Święta i Wilia. Na terenie Litwy występuje ponad 4 tys. jezior, z których największe to: Dryświaty i Dzisna, a najgłębsze Taurogine. L

 

Większymi miastami Litwy są: Wilno (stolica), Kowno i Kłajpeda. Głównymi uzdrowiskami są Druskieniki i Palanga. Do ciekawych ośrodków turystycznych należą Troki.

Będąc na Litwie na pewno trzeba zobaczyć Wilno ze starówką, kamienicami i wspaniałymi magnackimi rezydencjami. Wilno jest najważniejszym miastem na Litwie – stolicą Republiki Litewskiej, centrum administracyjnym, kulturalnym, politycznym i gospodarczym. Polacy chętnie odwiedzają też Kowno i Druskienniki. Kowno jest historyczne, zabytkowe i artystyczne, a Druskienniki wypoczynkowe, rekreacyjne, dające wytchnienie w lasach, nad Niemnem i jeziorem Druskonis. Kowno w okresie XX – lecia międzywojennego było stolicą Litwy, ponieważ Wilno należało do Polski, dlatego to miasto nazywane jest czasową stolicą Litwy.

Troki to miasto położone w odległości 28 km na zachód od Wilna. Jest to miasto na wodzie, ośrodek kulturalny, popularne centrum turystyczne, Troki są położone w cudownym kąciku przyrody wśród jeziór.  Symbolem Trok jest gotycki zamek na wyspie.

Druskienniki największe na Litwie całoroczne uzdrowisko, położone jest na skraju Puszczy Augustowskiej i Dzukijskiego Parku Narodowego na prawym brzegu rzeki Niemen. Dla Polaków jest atrakcyjnym i dobrze przez nich znanym uzdrowiskiem, usytuowanym przy samej polsko-litewskiej granicy -tylko 46 km od granicy z Polską

Organizujemy wyjazdy firmowe na Litwę, wycieczki motywacyjne na Litwę, integracyjne, wyjazdy incentive travel dla firm. Profesjonalnie zajmujemy się obsługą firm i kompleksowym przygotowaniem wyjazdu oraz dostosowaniem programu do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.
Jesteśmy kilkanaście lat na rynku a nasi doradcy organizowali niejeden wyjazd dla firm. Skontaktuj się z nami.

Znajdziemy dla Ciebie najlepsze wycieczki

Nie znalazłeś wyjazdu? Napisz do nas