Londyn wycieczki

  • jesteśmy od pn-pt, godz: 9:00 do 17:00
  • tel: 22 355 30 43
  • Napisz do nas

Londyn wycieczki

Wycieczki last minute Londyn

Rezerwuj wycieczki autokarowe do Londynu z wyjazdami z kilkudziesięciu miast w Polsce oraz wycieczki lotnicze z wylotami z Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania, Wrocławia, Gdańska w niskich cenach.Zobacz ciekawe programy wycieczek realizowane przez najlepszych przewodników. Podczas wycieczki zobaczysz najciekawsze miejsca w stolicy Wielkiej Brytanii.
Polecamy wycieczki do Londynu, stolicy Wielkiej Brytanii. Stolica Wielkiej Brytanii przyciąga rzesze turystów.

 

Londyn jest największym ośrodkiem ruchu turystycznego Zjednoczonego Królestwa, skupiającym ok. 85% ogólnej liczby turystów zagranicznych przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii.

City — najstarsza część Londynu. Jednym z najstarszych zabytków City jest Tower — średniowieczna twierdza. W pobliżu, nad Tamizą znajduje się Tower Bridge — zwodzony most, zbudowany w 1894 r. Cennym zabytkiem City jest katedra Św. Pawła

Westminster — położony na południowy-zachód od City, W bezpośrednim sąsiedztwie opactwa, na miejscu dawnego Pałacu Westminsterskiego,wznosi się budynek parlamentu brytyjskiego . Charakterystycznym elementem sylwetki gmachu parlamentu jest Wieża Zegarowa (Clock Tower) ze słynnym zegarem Big Ben. W odległości ok. 1 km na zachód od parlamentu i Opactwa Westminsterskiego znajduje się Pałac Buckingham, będący od 1837 r. siedzibą dworu królewskiego.

West End — położona na północ i zachód od Westminsteru część miasta, ukształtowała się historycznie jako dzielnica arystokracji i sfer rządzących. Z wyjątkiem głównych arterii odznacza się luźną zabudową, z dużym udziałem zieleni i rozległych parków (m.in. Hyde Park, Regenfs Park, Kensington Gardens). Oprócz budynków mieszkalnych mieszczą się tu liczne domy towarowe, hotele, restauracje, kina i teatry, a także instytucje kulturalne i naukowe. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza muzea i galerie sztuki (Muzeum Brytyjskie, Muzeum Wiktorii i Alberta, Galeria Narodowa i in.) oraz Uniwersytet Londyński16. Miejscem licznie odwiedzanym przez turystów jest Trafalgar Square, a także Soho — barwna dzielnica rozrywkowo-gastronomiczna.

East End — część Londynu położona na wschód od City, wokół doków portowych nad Tamizą, jest najuboższą dzielnicą stolicy. Mieszczą się tu zakłady przemysłowe zatrudniające licznych imigrantów z Europy, Afryki i Azji, a budynki mieszkalne mają często charakter slumsów.

Organizujemy wyjazdy firmowe do Anglii, wycieczki motywacyjne do Londynu, integracyjne, wyjazdy incentive travel dla firm. Profesjonalnie zajmujemy się obsługą firm i kompleksowym przygotowaniem wyjazdu oraz dostosowaniem programu do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.
Jesteśmy kilkanaście lat na rynku a nasi doradcy organizowali niejeden wyjazd dla firm. Skontaktuj się z nami.

Znajdziemy dla Ciebie najlepsze wycieczki

Nie znalazłeś wyjazdu? Napisz do nas