Moskwa wycieczki

  • jesteśmy od pn-pt, godz: 9:00 do 17:00
  • tel: 22 355 30 43
  • Napisz do nas

Wycieczki Moskwa

Wycieczki last minute Moskwa

Rezerwuj wycieczki autokarowe do Moskwy z wyjazdami z kilkudziesięciu miast w Polsce oraz wycieczki lotnicze z wylotami z Warszawy w niskich cenach.Zobacz ciekawe programy wycieczek realizowane przez najlepszych przewodników. Podczas wycieczki zobaczysz najciekawsze miejsca w stolicy Rosji.

Moskwa to stolica Rosji od 1918 roku , położona jest nad rzeką Moskwą. Liczy według oficjalnych danych 10 milionów mieszkańców, nieoficjalne dane mówią o 16 milionach. Stanowi największe centrum naukowe, kulturalne i ekonomiczne Rosji. Znajduje się tu siedziba Prezydenta – Kreml i rosyjskiej Dumy czyli Parlamentu. Na Moskwę przypada 1/4 dochodu PKB wytwarzanego w całym kraju. Moskwa ma dogodne położenie komunikacyjne. Świetne zaplecze ekonomiczne. Najbardziej prestiżowe uczelnie. I przede wszystkim liczne zabytki Moskwy i miejsca turystyczne czynią z niej miasto atrakcyjne i odwiedzane pod wieloma względami.

 

W mieście panuje klimat kontynentalny z umiarkowanym wpływem zachodnich wiatrów znad Oceanu Atlantyckiego, długą mroźną zimą (średnia temperatura w styczniu -10,2oC) i ciepłym latem (średnia temperatura w lipcu 18oC).

Najważniejszym symbolem Moskwy jest oczywiście Kreml. Jego początki sięgają XV wieku. Jest to nie tylko cenny zabytek , lecz także obecnie siedziba Prezydenta Rosji. Na jego terenie otoczonym wysokim murem znajdują się zbrojownię, sobory, liczne muzea czy słynna Car – Puszka i – Dzwon. Mauzoleum Lenina centralny punkt Placu Czerwonego to unikatowy zabytek. Pierwszy projekt mauzoleum był wykonany przez architekta Szczusiowa w nocy 22 stycznia roku 1924. Początkowo było drewniane, później powstało granitowe. Na mauzoleum znajdują się trybuny, na których w czasie parad i świąt państwowych stali członkowie najwyższych władz ZSRR i ważniejsi goście. Zwiedzać go można tylko 2-3 razy w tygodniu po 2-3 godziny. Nie wolno robić żadnych zdjęć. W dalszej części zwiedzania można także przespacerować się wzdłuż ścian Kremla gdzie pochowani są inni dostojnicy w tym Stalin.

Moskwa nie należy do tanich miast. Drogie są noclegi i pobyt w niej. Lepiej też omijać zimy. Silne wiatry i niskie odczuwalne temperatury mogą odstraszyć najwytrwalszych. Najlepiej wybierzcie tam późną wiosną w maju lub późnym latem we wrześniu.

 

Organizujemy wyjazdy firmowe do Rosji, wycieczki motywacyjne do Moskwy, integracyjne, wyjazdy incentive travel dla firm. Profesjonalnie zajmujemy się obsługą firm i kompleksowym przygotowaniem wyjazdu oraz dostosowaniem programu do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.
Jesteśmy kilkanaście lat na rynku a nasi doradcy organizowali niejeden wyjazd dla firm. Skontaktuj się z nami.

Znajdziemy dla Ciebie najlepsze wycieczki

Nie znalazłeś wycieczki? Napisz do nas