Paryż wycieczki

  • jesteśmy od pn-pt, godz: 9:00 do 17:00
  • tel: 22 355 30 43
  • Napisz do nas

Wycieczki Paryż

Wycieczki last minute Paryż

Rezerwuj wycieczki autokarowe do Paryża z wyjazdami z kilkudziesięciu miast w Polsce oraz wycieczki lotnicze z wylotami z Warszawy, Katowic, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Gdańska w niskich cenach.Zobacz ciekawe programy wycieczek realizowane przez najlepszych przewodników. Podczas wycieczki zobaczysz najciekawsze miejsca w stolicy Francji.

Paryż liczy ok. 2,5 mln mieszkańców i zajmuje powierzchnię 105 km2.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, jaki jest najważniejszy zabytek Paryża. Dla jednych będzie to słynna wieża, dla innych Łuk Triumfalny, dla jeszcze innych katedra. W Paryżu istniejącym ponad 2 tysiace lat jest wiele takich miejsc, których nie można pominąć. Przede wszystkim zaprasza do zwiedzania Luwr – najpiękniejszy paryski pałac z największym na świecie Muzeum Sztuki. Tu znajdują się wszystkie najsłynniejsze światowe dzieła, w tym Mona Lisa. W końcowej strefie słynnych Pól Elizejskich znajduje się place de l’Étoile a na nim Łuk Triumfalny, uważany za najbardziej znaną budowlę Paryża. Konstrukcja ma wymiary 49x46x16 metrów i jest bogato zdobiona rzeźbami. Niepowtarzalna w swoim uroku jest Katedra Notre Damme – budowana przez 200 lat na pierwotnej wyspie Île de la Cité w stylu francuskiego gotyku. Szczególnym elementem katedry są witraże i okienna rozeta. Inny sakralny obiekt to Bazylika Sacré – Coeur zbudowana jako realizacja obietnicy dwóch francuskich przemysłowców. Niezwykle ważny jest też Cmentarz Pere Lachaise, zajmujący prawie 50 ha teraz porośnięty drzewami, z jednej strony miejsce pochówku a z drugiej największy teren zielony miasta. Z bardziej nowoczesnych obiektów warto wymienić słynna wieżę Eiffla, będącą symbolem paryskiej wystawy.

Płynąca przez centrum miasta rzeka jest tak słynna, że znalazła swoje miejsce nawet w licznych piosenkach. Sekwana jest trzecią pod względem długości rzeką we Francji, jej długość wynosi 776 km.

Paryż niezaprzeczalnie kojarzy się z miastem zakochanych, dzięki swojemu fantastycznemu klimatowi, wąskim uliczkom, kafejkom wprost na ulicy i muzyce. Jest to także miasto sztuki i artystów. Normalne są wystawy obrazów wprost na jezdni czy chodniku. Paryż to też ulubione miejsce fotografów. Powstało tu wiele filmów. Na całym świecie znany jest Montmartre – dzielnica cyganerii paryskiej, kabaretów i rozrywki. Tu znajduje się najwięcej muzeów i najsłynniejsze dzieła sztuki. Paryż uważany jest za kulturalne centrum świata. Znajduje się to ponad 400 galerii sztuki i ok. 150 muzeów. Poza Luwrem warto odwiedzić Muzeum d’Orsey, mieszczące się w budynku po dawnym dworcu kolejowym.

Będąc w Paryżu możesz też zobaczyć Eurodisneyland.

Organizujemy wyjazdy firmowe do Francji, wycieczki motywacyjne do Paryża, integracyjne, wyjazdy incentive travel dla firm. Profesjonalnie zajmujemy się obsługą firm i kompleksowym przygotowaniem wyjazdu oraz dostosowaniem programu do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.
Jesteśmy kilkanaście lat na rynku a nasi doradcy organizowali niejeden wyjazd dla firm. Skontaktuj się z nami.

Znajdziemy dla Ciebie najlepsze wycieczki

Nie znalazłeś wyjazdu? Napisz do nas