Praga wycieczki last minute

  • jesteśmy od pn-pt, godz: 9:00 do 17:00
  • tel: 22 355 30 43
  • Napisz do nas

Wycieczki Praga

Wycieczki last minute Praga

Polecamy wycieczki do Pragi, stolicy Czech. Rezerwuj wycieczki autokarowe do Pragi z wyjazdami z kilkudziesięciu miast w Polsce oraz wycieczki lotnicze z wylotami z Warszawy w niskich cenach.Zobacz ciekawe programy wycieczek realizowane przez najlepszych przewodników. Podczas wycieczki zobaczysz najciekawsze miejsca w stolicy Czech.

Praga (Praha) leży w centrum Czech i od początków dziejów stanowi ich główny ośrodek narodowy. Zalążkiem miasta były dwa zamki na skalistych brzegach Wełtawy — Praga i Vyśehrad.

Malowniczo położona na wzniesieniach (185-350 m n.p.m.) po obu stronach Wełtawy (12 mostów), ze względu na cenne i zaznaczające się silnie w krajobrazie miasta pamiątki tysiącletniej historii określana jest mianem „Złota Praga”, „Miasto o stu wieżach”.

Na wysokim, lewym brzegu wznosi się Praski Gród — Hradczany (Prażsky hrad, na który składa się zespół budowli, mury, wieże, dziedzińce). W obrębie wzgórza zamkowego znajdują się: Zamek Królewski (obecnie siedziba prezydenta); Katedra Św. Wita , Złota Uliczka złożona z miniaturowych domków z XVI w. wbudowanych w załomy późnogotyckich murów zamkowych.

U stóp Hradczan — dawne miasto Mała Strana. Charakterystyczne są tu kręte wąskie uliczki, kościoły, pałace szlacheckie, kamieniczki mieszczańskie, ogrody. Na wzgórzu Petfin góruje nad miastem wieża widokowa (zbud. w 1891 r. na wzór paryskiej wieży Eiffla).

Most Karola łączy Małą Stranę z położonym po prawej stronie Wełtawy praskim Starym Miastem. Na Rynku Staromiejskim (Staro-mestke namesti), zachowała się gotycka wieża ratuszowa z zegarem kurantowym, tzw. „Orlojem”

Charakterystyczną dla starej Pragi atmosferę odległej przeszłości wzbogacają często tradycyjne piwiarnie, probiernie win, zaciszne kawiarenki.
Głównym ośrodkiem śródmiejskim współczesnej Pragi jest Plac Wacława (Vaclavske namesti) wraz z granicznym ze Starym Miastem ciągiem ulic Narodni-Na pfikope. Ta część miasta ma charakter wielkomiejski — reprezentacyjne sklepy, restauracje, kawiarnie, lokale rozrywkowe, hotele.

Organizujemy wyjazdy firmowe do Czech, wycieczki motywacyjne, integracyjne, wyjazdy incentive travel dla firm. Profesjonalnie zajmujemy się obsługą firm i kompleksowym przygotowaniem wyjazdu oraz dostosowaniem programu do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.
Jesteśmy kilkanaście lat na rynku a nasi doradcy organizowali niejeden wyjazd dla firm. Skontaktuj się z nami.

Znajdziemy dla Ciebie najlepsze wycieczki

Nie znalazłeś wycieczki? Napisz do nas