Sankt Petersburg wycieczki

  • jesteśm od pn-pt, godz: 9:00 do 17:00
  • tel: 22 355 30 43
  • Napisz do nas

Sankt Petersburg wycieczki

Wycieczki last minute Sankt Petersburg

Rezerwuj wycieczki autokarowe do Sankt Petersburga z wyjazdami z kilkudziesięciu miast w Polsce oraz wycieczki lotnicze z wylotami z Warszawy w niskich cenach.Zobacz ciekawe programy wycieczek realizowane przez najlepszych przewodników. Podczas wycieczki zobaczysz najciekawsze miejsca Sankt Petersburga.

Sankt Petersburg (dawny Leningrad) jest wyjątkowym i niespotykanym miastem na skalę światową. Miasto leży na przy ujściu Newy do Zatoki Fińskiej. Liczy obecnie około 5 milionów mieszkańców. Nazwane jest drugą stolicą Rosji. Miasto zostało założone przez cara Piotra I na początku XVIII wieku, stąd nazwa jaką pierwotnie nosiło, czyli Piotrogród.Sankt Petersburg to miasto pełne urokliwych miejsc, zabytków , które koniecznie trzeba zobaczyć. Zaczynając od spaceru Newskim Prospektem – główną ulicą Sankt Petersburga. Przepiękne kamienice w barowym stylu z kopułami w przyjaznych pastelowych kolorach wykonanych zgodnie z życzeniem Piotra I , bogate hotele, sklepy i wielkie centrum rozrywkowe. Wszystko to przecinają kanały, z których także Petersburg słynie i jest porównywane do Wenecji. Następnie Pałacowe Wybrzeże , najpiękniejsza część Sankt Petersburga z budynkiem Admiralicji i Soborem Izaaka (największa świątynia, budowa przez przeszło 40 lat !). A na placu barokowy przepiękny Pałac Zimowy dzieła Rastrellego.

Petersburg to prawdziwe „zagłębie” sztuki. Przy Nabrzeżu Piotrogrodzkim cumuje zaś słynna „Aurora” symbol rewolucji październikowej. Z niego oddano strzał w stronę Pałacu Zimowego, który stał się jej początkiem. Dziś można go zwiedzać, znajduje się tam muzeum. I jeszcze Twierdza Pietropawłowska Najpierw powstrzymywała szwedzkie okręty, później stała się więzieniem politycznym. Na jej terenie chowano także wszystkich carów. Miasto jest też stolicą baletu. Funkcjonuje tu znany na całym świecie Balet Petersburski, który swoją działalność prowadzi od ponad 200 lat.

Ermitaż to prawdopodobnie największe muzeum sztuki na świecie. Położony jest tuż nad samą Newą, między Nadbrzeżem Pałacowym a placem Pałacowym.

Warto też udać się poza miasto do Carskiego Sioła i zobaczyć słynną Bursztynową Komnatę, a raczej oczywiście jej rekonstrukcję. Prawdziwa Bursztynowa Komnata – sala wyłożona sześcioma tonami starannie obrobionego bursztynu i włoskimi mozaikami, wciąż pozostaje zaginioną tajemnicą. Wewnątrz Wielkiego Pałacu Jekateryninskiego znajduje się kilkadziesiąt komnat.  Imponujące wrażenie robi też carska siedziba Peterhof ze 144 fontannami. Kompleks zabytkowy znajduje się 29 km od miasta nad samym Bałtykiem. Najważniejszym elementem jest niezwykle bogaty pałac oraz dwie małe cerkwie. Peterhof jest skarbem rosyjskiej i światowej architektury i sztuki. W przeszłości Wielki Pałac Peterhof był letnią rezydencją rodziny carskiej. Sam car, Piotr Wielki, zaprojektował układ pałacu. Wielki Pałac Peterhof jest nie bez przesady nazywany jednym z najpiękniejszych i najbogatszych pałaców całego świata.

 

Znajdziemy dla Ciebie najlepsze wakacje

Nie znalazłeś wyjazdu? Napisz do nas